Rozumiem

Świętochłowice - Bliżej niż myślisz

AA

Turniej szachowy w KMP

W Komendzie Miejskiej Policji w Świętochłowicach odbył się II Turniej Szachowy o Puchar Komendanta Policji.

Wzięło w nim udział 26 osób, uczniowie szkół - podstawowej i ponadgimnazjalnej, a także czterech funkcjonariuszy policji.

Turniej prowadzony był systemem szwajcarskim 7-rundowym, tempem gry P 15, czyli każdy zawodnik miał do dyspozycji po 15 minut na partię, a nad prawidłowym jego przebiegiem czuwali Damian Kuchna i Robert Bakoś z OSiR „Skałka”. Rywalizowano ponad 3,5 godziny.

W kategorii dziewcząt zwyciężyła: Maja Bryłka (5,5 pkt.) ze Szkoły Podstawowej nr 1, drugie miejsce zdobyła Julia Plichta (5 pkt.), a trzecia była Angelika Auguścik (4,5 pkt.). Obie dziewczyny reprezentują Gimnazjum „Don Bosko”.

W kategorii męskiej zwyciężył: Przemysław Pietruch (7 pkt. z 7 partii) ze Świętochłowic, drugie miejsce na podium wywalczył Filip Nowak (5,5 pkt.), a trzecie miejsce sensacyjnie zdobył Piotr Kwapuliński (5 pkt.). Chłopcy reprezentują Szkołę Podstawową
nr 1.

Najlepsi otrzymali z rąk komisarza Michała Sokołowskiego – I zastępcy Komendanta Policji w Świętochłowicach oraz Jerzego Plichty – kierownika Szkolnego Koła Szachowego JEDYNKA Świętochłowice wspaniałe puchary, dyplomy i nagrody rzeczowe.
Wyróżniono również najmłodszych uczestników - Oliwię Pietruch i Tomasza Marek.