Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej.
Rozumiem

Świętochłowice - Bliżej niż myślisz

AA

Żużlowy wrzesień

We wrześniu na stadionie im. Pawła Waloszka na „Skałce” odbędą się trzy wydarzenia żużlowe. Kibice zobaczą w akcji kilku zawodników, którzy na co dzień reprezentują barwy czołowych klubów w Polsce.

W czwartek, 8 września o godzinie 17:00 warto wziąć udział w żużlowym pikniku pod hasłem „#LETMAKESSPEEDWAY”. Na torze będą trenować żużlowcy, którzy sprawdzą swoją formę przed ostatnią rundą Mistrzostw Europy (17 września w Rybniku). W akcji zobaczymy m.in. Vaclava Milika  z Betardu Sparty Wrocław i Kacpra Worynę z ROW-u Rybnik. To oczywiście nie jedyna atrakcja. W programie są też m.in. spotkanie z żużlowcami i możliwość otrzymania autografów, konkursy oraz otwarty park maszyn po treningu.

W  niedzielę, 18 września w naszym mieście młodzi żużlowcy pojadą w ramach Otwartych Indywidualnych Mistrzostw Śląska juniorów.

Natomiast już w najbliższą niedzielę,  4 września w punktowanym treningu umiejętności zaprezentują amatorzy. Początek zawodów o godzinie 15. Wstęp wolny.

Warto przypomnieć, że żużel w Świętochłowicach reaktywowano w lipcu 2015 roku. Od tego czasu na stadionie im. Pawła Waloszka zorganizowano wiele turniejów, w tym m.in. Eliminacje Młodzieżowych Indywidualnych Mistrzostw Polski, Eliminacje Młodzieżowych Mistrzostw Polski Park Klubowych i Eliminacje Brązowego Kasku.