Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej.
Rozumiem

Świętochłowice - Bliżej niż myślisz

AA

Szkolenie dla nauczycieli

W Zespole Szkół Ekonomiczno-Usługowych w Świętochłowicach zorganizowane zostało szkolenie metodyczne dla nauczycieli języków obcych ze Świętochłowic, Chorzowa i Siemianowic Śląskich. Organizatorami były Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Świętochłowicach i Regionalny Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli WOM w Katowicach.

Spotkanie dotyczyło dostosowania form i metod pracy z uczniami ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi.

Dyrektor Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Świętochłowicach Maria Kijak-Parzybut przypomniała regulacje prawne dotyczące organizowania pomocy psychologiczno-pedagogicznej w publicznych szkołach i placówkach oświatowych.

Aleksandra Zdebik, pedagog, tyflopedagog, zajmująca się w świętochłowickiej poradni diagnozą i terapią uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi, przybliżyła słownik pojęć stosowany w wydawanych przez poradnie pedagogiczne opiniach i orzeczeniach. 

Podczas szkolenia nauczyciele z Świętochłowic, Chorzowa i Siemianowic Śląskich pod kierunkiem doradcy metodycznego Joanny Miki-Hadelki zaprojektowali własne ćwiczenia dostosowane pod względem form I metod do pracy z uczniami o określonych specjalnych (w tym specyficznych) potrzebach edukacyjnych.