Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej.
Rozumiem

Świętochłowice - Bliżej niż myślisz

AA

Szczypiorniści w Świętochłowicach

Już nie tylko żużel, a od 1 września także piłka ręczna ma szansę stać się w Świętochłowicach kultową dyscypliną sportową. Przy Szkole Podstawowej nr 19 powstaje właśnie Centralny Ośrodek Szkolenia Związku Piłki Ręcznej. Talenty będą wyławiane wśród uczniów klasy sportowej tej szkoły, ale też innych młodych osób zainteresowanych „szczypiorniakiem”.

- Szkoła nr 19 ma dobre zaplecze sportowe i kadrę.  Mam nadzieję, że wspólnie znajdziemy nowych mistrzów szczypiorniaka. Fantastyczne widowisko i w efekcie tegoroczny brązowy medal na Mistrzostwach Świata w Katarze spowodował, że przybyło chętnych do gry w piłkę ręczną. Chciałbym, aby ta dyscyplina sportu na stałe zagościła w naszym mieście - podkreśla Dawid Kostempski, prezydent Świętochłowic.

Program szkoleniowy jest współfinansowany przez Fundusz Rozwoju Kultury Fizycznej. Związek Piłki Ręcznej będzie wspierał trenerów i uczniów  merytorycznie i w zakresie sprzętu sportowego, a także w miarę możliwości organizował w szkole np. turnieje, akcje promocyjne. Jego obowiązkiem będzie też wynagradzanie trenerów prowadzących dodatkowe godziny programu poza lekcjami. Umożliwi też najlepszym uczniom bezpłatny udział w specjalistycznych konsultacjach, szkoleniach.