Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej.
Rozumiem

Świętochłowice - Bliżej niż myślisz

AA

Street workout i siłownia otwarte

Mieszkańcy Świętochłowic mogą już korzystać z urządzeń do street workout’u i siłowni pod chmurką, otwartych w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 1. Inwestycja powstała w ramach Budżetu Obywatelskiego 2016.
 
Urządzenia do street workout’u pozwalają na aktywność fizyczną w przestrzeni miejskiej. Pokaz ćwiczeń podczas otwarcia zaprezentowali przedstawiciele grupy z Siemianowic Śląskich, wśród których znalazł się jeden z uczniów ZSO nr 1.
 
Miłośnicy lżejszych ćwiczeń mogą trenować na siłowni pod chmurką, która również powstała przy szkole. Do dyspozycji są też dwa stoły tenisowe.
 
To trzecia gotowa inwestycja, które świętochłowiczanie wskazali do realizacji w Budżecie Obywatelskim 2016. Do użytku mieszkańców oddano już miasteczko ruchu drogowego przy Szkole Podstawowej nr 1. Gotowy jest także monitoring wewnętrzny i zewnętrzny na terenie  Szkoły Podstawowej nr 17 w Chropaczowie. Realizowany jest właśnie drugi etap modernizacji parku przy Centrum Kultury Śląskiej na Zgodzie. Prace zakończą się w listopadzie.
 
Budżet Obywatelski 2016 w Świętochłowicach wynosi 500 tys. zł, czyli po 100 tys. zł na każdą z dzielnic.