Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej.
Rozumiem

Świętochłowice - Bliżej niż myślisz

AA

Programy dla bezrobotnych

Powiatowy Urząd Pracy w Świętochłowicach już w najbliższy poniedziałek 11 lutego rozpocznie rekrutacje osób bezrobotnych do dwóch projektów - „Kierunek praca”  i „Dojrzały profesjonalizm”.  

 

Pierwszy z projektów skierowany jest do 120 osób młodych, które nie ukończyły 27. roku życia. Uczestnicy warsztatów poznają lokalny rynek pracy i techniki aktywnego jej poszukiwania. Zostaną   także przeszkoleni  w zakresie  komunikacji interpersonalnej. – Mam nadzieję, że w ten sposób zmotywujemy ich do podjęcia staży oraz robót publicznych – mówi  Hanna Przewoźniak, dyrektor świętochłowickiego Powiatowego Urzędu Pracy. 

Projekt „Dojrzały profesjonalizm” realizowany będzie z myślą o mieszkańcach w wieku od 50 do 64 lat.  Zainteresowani nabędą umiejętności w pracy jako opiekun osób starszych, niepełnosprawnych i dzieci, pracownik administracyjno-biurowy lub konserwator terenów zieleni. W ramach programu 15 osób skorzysta z wymienionych szkoleń zawodowych i robót publicznych, a 35 ze staży. Wszyscy będą mogli także wziąć udział w szkoleniu aktywizacyjnym.    

Warto wspomnieć, że większość projektów świętochłowicki PUP realizuje dzięki środkom unijnym. Na aktywizację osób bezrobotnych ze Świętochłowic instytucja  pozyskała 1,7 mln zł, w tym na projekt „Kierunek – praca” ponad 1,2 mln zł , a na „Dojrzały profesjonalizm” 500 tys. zł.  

Szczegółowych informacji udzielają pracownicy PUP pod nr. tel . 3462 – 722, 3462 – 716 lub 737, 3462 719 lub 748.  Można je również znaleźć na stronie www. pup-swietochlowice.pl

PLAKAT - "KIERUNEK PRACA"

PLAKAT - "DOJRZAŁY PROFESJONALIZM"