Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej.
Rozumiem

Świętochłowice - Bliżej niż myślisz

AA

Sprzątali Lasek Chropaczowski

W ramach obchodów Światowego Dnia Ziemi młodzież ze Szkoły Podstawowej nr 17  porządkowała dzisiaj Lasek Chropaczowski. W akcji wzięły udział władze Świętochłowic  - prezydent Dawid Kostempski  oraz  I zastępca prezydenta miasta Bartosz Karcz, a także radni i przedstawiciele magistratu. 
 
Urząd Miejski zaopatrzył uczestników w potrzebne rękawice i worki, z których kilkanaście zapełniono już wciągu pierwszej godziny. Wśród zebranych odpadów znalazły się m.in. opony, obudowy telewizorów i komputerów, butelki, puszki i wiele innych. Teraz zgromadzone śmieci wywozić będzie Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej w Świętochłowicach. 
 
W sobotę kolejny Festiwal Recyklingu  
 
Warto wiedzieć, że  w najbliższą sobotę, w godzinach od 9.00 do 13.00, w ramach Festiwalu Recyklingu, zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny bezpłatnie będzie można oddać na parkingu (przy sklepie) przy ul. Wojska Polskiego w Świętochłowicach. Uczestnicy akcji za każdy przyniesiony odpad otrzymają upominek.
 
 
Gdzie w Świętochłowicach zbierane są odpady 
 
Na co dzień odpady takie jak: zużyty  sprzęt elektryczny i elektroniczny, materiały budowlane pochodzące z gospodarstw domowych, odpady wielkogabarytowe, niebezpieczne tzn. baterie, świetlówki, tonery, przeterminowane leki, oleje, farby itp. mieszkańcy mogą bezpłatnie oddawać na składowisko odpadów komunalnych , gdzie funkcjonuje Gminny Punkt Zbiórki Odpadów Niebezpiecznych i Wielkogabarytowych lub na bazę Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej w Świętochłowicach, przy ul. Łagiewnickiej 76. 
 
Drobne niebezpieczne odpady można przekazywać również do administracji domów mieszkalnych, a także wrzucać  do specjalnych pojemników, które znajdują się - w bibliotekach, domach kultury, w Powiatowym Urzędzie Pracy i OSiR "Skałka", a także w Centrum Integracji Społecznej oraz w Urzędzie Miejskim. Poszczególne dzielnice miasta systematycznie objeżdża także samochód będący mobilnym punktem zbiórki odpadów problemowych, który odbiera od mieszkańców odpady niebezpieczne, zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny.