Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej.
Rozumiem

Świętochłowice - Bliżej niż myślisz

AA

Spotkanie w sprawie Kaliny

W czwartek, 6 marca br. o godz. 17.00 w Szkole Podstawowej nr 8 odbędzie się spotkanie dotyczące rozpoczynającego się właśnie projektu oczyszczenia stawu Kalina.


Dzięki środkom pozyskanym z Unii Europejskiej rozpoczynamy jedną z najważniejszych        i jednocześnie największą od lat inwestycję ekologiczną w naszym mieście, jaką jest oczyszczenie stawu Kalina. Jak istotne dla Świętochłowic jest to przedsięwzięcie,  mieszkańcy dzielnicy Zgoda wiedzą najlepiej, bo codziennie odczuwają negatywne skutki skażenia wód stawu.


Tak ogromna inwestycja nie będzie jednak zadaniem łatwym do wykonania. Bez wątpienia zakres robót, ich harmonogram i szczegóły dotyczące samej realizacji wzbudzają wiele pytań. O wszystkich tych sprawach przedstawiciele Urzędu Miejskiego będą na bieżąco informować, a pierwszą okazją do tego będzie spotkanie z udziałem władz miasta, przedstawicieli wykonawcy oraz nadzorów inżynierskich, które odbędzie się 6 marca (czwartek) br. o godz. 17.00 w Szkole Podstawowej nr 8.  Serdecznie zapraszamy.