Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej.
Rozumiem

Świętochłowice - Bliżej niż myślisz

AA

Społeczny projekt CIS-u w nowej restauracji w Muzeum Powstań Śląskich

24 marca o godzinie 12 odbędzie się otwarcie nowej restauracji "U Franka" w Muzeum Powstań Śląskich. Doświadczenie i nowe umiejętności pod okiem specjalistów będą zdobywać tutaj bezrobotni, którzy są podopiecznymi Centrum Integracji Społecznej.

W nowym świętochłowickim lokalu realizowany będzie projekt Centrum Integracji Społeczne skierowany do osób bezrobotnych.

– Otwieramy bistro w Muzeum Powstań Śląskich i  rozpoczynamy nowy projekt skierowany do osób bezrobotnych.  Właśnie tworzymy grupę, która pod okiem profesjonalistów będzie zdobywać doświadczenie w gastronomii, przyuczając się do zawodu kucharza czy kelnera. Dzięki temu łączymy  działalność restauracyjną z projektem społecznym, w ramach którego oferujemy praktykę zawodową - mówi Kamil Wójcik, dyrektor Centrum Integracji Społecznej.

W menu nowego lokalu  królować będą potrawy kuchni śląskiej. Bistro będzie otwarte od wtorku do niedzieli w godzinach 10-18.  Śniadanie, obiad czy kolację będzie mógł zamówić tutaj każdy, to propozycja nie tylko dla zwiedzających muzealne wnętrza.

To nie pierwszy tego typu projekt Centrum Integracji Społecznej.  W jednostce działają też grupy remontowe, budowlane, grupa krawiecka  i inne.  Jednostka już od 2011 roku z powodzeniem zajmuje się reintegracją zawodową i społeczną mieszkańców Świętochłowic, którzy znaleźli się w trudnej sytuacji życiowej, przede wszystkim w związku z utratą pracy.

- Dzięki przyuczeniu zawodowemu pod opieką instruktorów wzmacniamy kompetencje naszych podopiecznych i wspieramy ich w powrocie na rynek pracy. Doradzamy, pomagamy w pisaniu dokumentów aplikacyjnych, oferujemy kursy zawodowe.  Prowadzimy  szkolenia i warsztaty, oferujemy wsparcie w usamodzielnianiu się,  promujemy wszelkie formy aktywności  – podkreśla dyrektor Kamil Wójcik.