Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej.
Rozumiem

Świętochłowice - Bliżej niż myślisz

AA

SP 17 zwycięzcą konkursu

Pierwszy semestr roku szkolnego 2014/2015 dobiegł końca a wraz z nim czas na podsumowanie pierwszego etapu programu Śniadanie Daje Moc i rozstrzygnięcie ogólnopolskiego konkursu dla szkół podstawowych. Na konkurs nadesłano ponad 800 reportaży! Najlepsze okazały się reportaże klasy ze Świętochłowic i dwóch klas z województwa świętokrzyskiego. Nagrodę otrzymała klasa 2a ze Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 17 w Świętochłowicach. Konkurs został przeprowadzony w ramach czwartej edycji programu edukacyjnego Śniadanie Daje Moc, którego organizatorem jest Partnerstwo dla Zdrowia.

 Zadaniem wychowanków polskich szkół podstawowych było przygotowanie pod opieką nauczycieli pracy relacjonującej lekcję zdrowego śniadania, która odbyła 7 listopada 2014 roku. To święto w programie Śniadanie Daje Moc przypomina o Europejskim Dniu Zdrowego Jedzenia i Gotowania, ustanowionym w 2007 roku przez ówczesnego Komisarza ds. Zdrowia Markosa Kyprianou. W ramach konkursu uczestnicy udokumentowali swoje działania na trzy różne sposoby: w formie filmu, zdjęć i prezentacji. Szkoły z województwa śląskiego wysłały prawie 70 reportaży. Spośród wszystkich nadesłanych prac wybrano trzy najciekawsze propozycje.

 - Szkoły po raz kolejny pokazały, że śniadanie wcale nie musi być nudne i nadesłały wiele ciekawych reportaży. Bardzo cieszymy się, że dzięki wspólnemu gotowaniu coraz więcej uczniów i rodziców poznaje zasady zdrowego żywienia. Mamy nadzieję, że każdego ranka będą pamiętać o solidnym i wartościowym śniadaniu. Serdecznie gratulujemy zwycięzcom, ale również dziękujemy wszystkim szkołom, które przesłały prace i wzięły udział w tegorocznych obchodach Dnia Śniadanie Daje Moc – mówi Ewa Gayny przedstawicielka Partnerstwa dla Zdrowia, jedna z Jurorek.

Jurorzy konkursu, w skład którego wchodzili przedstawiciele Partnerstwa dla Zdrowia, wyłonili zwycięzców w 3 kategoriach:

Film: Szkoła Podstawowa w ZSO im. E. Szylki w Ożarowie, Klasa: 3b

Prezentacja: Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 17
w Świętochłowicach, Klasa: 2a

Zdjęcia: Publiczna Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Sarnówku, Klasa: 2

 - Jakże ogromna była nasza radość, gdy znaleźliśmy się wśród laureatów. Bardzo cieszymy się, że nasze działania zostały docenione. Zorganizowaliśmy wycieczkę do gospodarstwa agroturystycznego, byliśmy w sadzie, przeprowadziliśmy zajęcia związane ze zdrowym odżywianiem oraz stworzyliśmy naturalną piramidę żywieniową. Dzięki pomocy rodziców i babć przygotowaliśmy naszą śniadaniową ucztę. Dzieci z dużym zaangażowaniem wykonywały smakowite cudeńka. Jadły z ogromnym apetytem zdrowe posiłki – mówią Joanna Respondek oraz Magdalena Gdala wychowawczynie klasy II „a” ze Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 17 w Świętochłowicach.