Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej.
Rozumiem

Świętochłowice - Bliżej niż myślisz

AA

Skończyła 100 lat

Dzisiaj pani Berta Wandzik z Chropaczowa obchodzi okrągłe urodziny 100 lat. Życzenia złożył jubilatce prezydent Świętochłowic Dawid Kostempski, który wręczył pani Bercie kwiaty i przekazał list gratulacyjny przesłany przez prezesa Rady Ministrów. 

Życzenia od znajomych i rodziny nie miały końca. Niespodzianką było tradycyjne 100 lat odegrane pod oknami solenizantki przez orkiestrę górniczą. 

Warto wspomnieć, że pani Berta urodziła się w Bytomiu - Łagiewnikach. Będąc panną pracowała jako pielęgniarka. Po ślubie w 1933 roku zamieszkała w Chropaczowie i odtąd poświęciła się wychowaniu dzieci. Doczekała się czterech synów, trójki wnucząt, trójki prawnucząt i dwójki praprawnucząt.

Pani Berta lubi oglądać teleturnieje i wiadomości, nie przepada za filmami. Nie lubi chodzić do lekarzy, a może sobie na to pozwolić, bo jedynymi lekami jakie przyjmuje są ... krople do oczu i specyfik wspomagający pracę serca. Jubilatka cieszy się dobrym zdrowiem i mimo wieku ma dobrą pamięć.

Jaka jest jej recepta na długowieczność? Podobno życie według zasady: "Wszystko jeść, niczego sobie nie odmawiać, ale we wszystkim zachowywać umiar".