Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej.
Rozumiem

Świętochłowice - Bliżej niż myślisz

AA

Skałka - przygotowania do zimy

Kompleks rekreacyjny na „Skałce” z ekologicznym basenem, boiskami do squash’a, parkiem linowym i ścianką wspinaczkową cieszy się dużym powodzeniem. W tym roku odwiedziło go ponad 78 tys. osób. Dzięki dużej frekwencji udało się wygenerować przychód w wysokości prawie 537,5 tys. zł netto.

Długo wyczekiwana inwestycja została otwarta w sierpniu ubiegłego roku. Już wtedy nowoczesny basen odwiedziło ponad 16,7 tys. osób. W tym sezonie mieszkańcy Świętochłowic i okolicznych miast mogli korzystać z jego atrakcji przez trzy miesiące - od czerwca do końca sierpnia. W tym czasie kasy sprzedały 64,4tys. biletów odnotowując przychód w wysokości ponad 379,5 tys. zł.

- Przychód byłby większy, gdyby nie deszczowy czerwiec. Także we wrześniu pogoda nam nie dopisała. Mimo to mamy powody do zadowolenia – podkreśla Tomasz Sikorski, dyrektor OSIR Skałka.

Miłośnicy sportów zimowych już niebawem będą mogli korzystać z lodowiska, które w tym roku stanie przy dyrekcji „Skałki”. Pierwsze ślizganie zaplanowano na 6 grudnia, ale o wszystkim zdecyduje pogoda. Ślizgawka może funkcjonować tylko wtedy, gdy temperatura powietrza nie przekracza 6 st. Celsjusza.

Obiekt będzie czynny od poniedziałku do piątku w godz. od 14. do 20., a w weekendy w godz. od 10. do 20. Ostatnie raz na lód będzie można wejść na godzinę przed zamknięciem. Cennik, w stosunku do roku ubiegłego, nie został zmieniony. Dorośli za 45 min ślizgania zapłacą 5 zł, a dzieci i osoby posiadające zniżki 3 zł. Wypożyczenie łyżew to koszt 6 zł, za ostrzenie trzeba będzie zapłacić 5 zł. Warto przypomnieć, że karta 3+ codziennie uprawnia do 45 min darmowej jazdy. 

Fot. Archiwum UM