Rozumiem

Świętochłowice - Bliżej niż myślisz

AA

Sezon żużlowy 2017 zainaugurowany

Turniejem finałowym Nice Cup 2016 zainaugurowany został kolejny sezon żużlowy w Świętochłowicach. W zawodach zwyciężył zawodnik Stali Gorzów Wielkopolski – Hubert Czerniawski. Najlepszych zawodników nagrodził Dawid Kostempski, prezydent Świętochłowic.

Pierwotnie finał cyklu Nice Cup miał zostać rozegrany jesienią ubiegłego roku, ale nie pozwoliły na to warunki atmosferyczne. Zawody przeniesiono na początek obecnego sezonu. Na stadionie im. Pawła Waloszka wystartowało 16 zawodników, w tym dwóch wychowanków MS Śląsk Świętochłowice – Kamil Tomaszowski i Mateusz Pacek.

Po rozegraniu fazy zasadniczej dwóch najlepszych żużlowców zakwalifikowało się od razu do wielkiego finału. Byli to Jevgenij Kostygovs (Lokomotiv Daugavpils) i Hubert Czerniawski (Stal Gorzów Wielkopolski). Zawodnicy z miejsc 3.-6. walczyli w barażu o dwa pozostałe miejsca w finale. W dodatkowym wyścigu awans uzyskali Michał Gruchalski (Włókniarz Częstochowa) oraz Davis Kurmis (Lokomotiv Daugavpils).

W finałowym biegu najlepszy okazał się Hubert Czerniawski, który po zaciętej walce pokonał Łotysza Jevgenija Kostygovsa. Trzecie miejsce wywalczył Michał Gruchalski, a czwarty był kolejny Łotysz Davis Kurmis.

Przed własną publicznością zaprezentowali się dwaj wychowankowie MS Śląsk Świętochłowice. Kamil Tomaszowski zajął 12. miejsce, a Mateusz Pacek zakończył zmagania na 15. pozycji. Obaj zawodnicy dopiero zdobywają doświadczenie w zawodach o stawkę.

W trakcie turnieju została przeprowadzona zbiórka pieniędzy dla chorej Lenki. Udało się zebrać 2150 zł. Młoda świętochłowiczanka wylosowała szczęśliwe numery biletów, których posiadacze otrzymali upominek od sponsora cyklu.

Kolejne żużlowe zawody na stadionie im. Pawła Waloszka odbędą się 2 maja o godzinie 16:00. Zawodnicy będą ścigać się w finale Brązowego Kasku.