Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej.
Rozumiem

Świętochłowice - Bliżej niż myślisz

AA

Rycerze wrócili do zamków

III Turniej Rycerski o Skarb Świętosława przeszedł do historii. Na dwa weekendowe dni Park im. Mieszkańców Heiloo zmienił się w średniowieczną wioskę. Rycerze i białogłowe, pokazy rzemiosła i walki na miecze, całość stworzyła niezapomniany klimat. 
 
Nic dziwnego, skoro świętochłowicki zjazd rycerstwa jest jednym z większych Turniejów Rycerskich, które odbywają się na Południu Polski. Wchodzi bowiem w skład Turniejów Ligi Bojowego Hufca Południe.  
 
Osoby, które zdecydowały się odwiedzić park były świadkami turnieju łuczniczego, średniowiecznych zapasów, biegów dam/rycerzy oraz turniejów bojowych. Te ostatnie są przeznaczone dla prawdziwych mężczyzn. Turniej tworzą walki na miecze długie, miecze krótkie z tarczami oraz pełno kontaktowe Walki Drużyn Rycerskich 3vs3.Żartów, więc nie ma.
 
Widzowie mogli także zobaczyć inscenizację bitwy, której celem było zdobycie grodu przez wroga. Na wielu stanowiskach najmłodsi sprawdzali swoją zwinność, siłę lub pomysłowość. Oczywiście każdy miał okazję zobaczyć pełen rynsztunek rycerza, założyć na głowę hełm, zważyć w ręce miecz, a nawet … zmierzyć się z rycerzem. Chętnych nie brakowało.
 
Organizatorem III Turnieju Rycerskiego o Skarb Świętosława była Śląska Kompania Najemna oraz Bojowy Hufiec Południe.