Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej.
Rozumiem

Świętochłowice - Bliżej niż myślisz

AA

Ruszyła strona internetowa swietochlowickirower.pl

Świętochłowicki Rower Miejski ruszy za kilka dni, a już teraz na oficjalnej stronie swietochlowickirower.pl znaleźć można podstawowe informacje dotyczące tego programu. Jest cennik, mapa stacji i regulamin.

Projekt miasta i firmy Nextbike Polska S.A. będzie realizowany jako Wakacyjny Program Pilotażowy. Jeśli spodoba się mieszkańcom, miasto rozważy rozbudowę systemu. Do dyspozycji rowerzystów będą 32 rowery, w tym 4 rowery dziecięce i jeden tandem. Warto podkreślić, że Świętochłowice to pierwsze miasto w Polsce, w którym rowerki dziecięce będą dostępne na wszystkich czterech samoobsługowych stacjach wypożyczeń. Znajdą się one przy Urzędzie Miejskim, na ul. Katowickiej, przy OSiR Skałka i przed Biblioteką w Piaśnikach.

Ze Świętochłowickiego Roweru Miejskiego może skorzystać każdy pełnoletni użytkownik (osoby w wieku 13-18 lat muszą przedstawić zgodę rodziców). Już teraz można zarejestrować się na stronie internetowej swietochlowickirower.pl i wpłacić 10 złotych opłaty inicjalnej, z której finansowane będą wypożyczenia. Osoby, które posiadają już aktywne konto Nextbike założone w innym systemie, mogą z niego skorzystać. Przypominamy, że pierwsze 15 minut każdego wypożyczenia jest całkowicie bezpłatne. Za pierwszą godzinę zapłacimy 1 zł, za drugą 2 zł, za trzecią 3 zł, a za każdą kolejną po 4 zł.

Więcej informacji znaleźć można na oficjalnej stronie internetowej, która na bieżąco będzie aktualizowana. Gdy program ruszy będzie można tam sprawdzić także dostępność rowerów na poszczególnych stacjach. Pojawią się też inne informacje cenne dla użytkowników.

Więcej: https://swietochlowickirower.pl/