Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej.
Rozumiem

Świętochłowice - Bliżej niż myślisz

AA

Ruszył program „Tu jest moje miejsce"

„Tu jest moje miejsce” – taką nazwę nosi program, który ma zmniejszyć odpływ absolwentów świętochłowickich gimnazjów do szkół w innych miastach. Pracuje nad nim zespół specjalistów: pedagogów, metodyków, samorządowców. We wtorek spotkali się po raz pierwszy w Młodzieżowym Domu Kultury i diagnozowali problem.

Karina Pawłowska, dyrektor  Miejskiego Zarządu Oświaty poinformowała:  - W tym roku na 460 absolwentów gimnazjów do szkół średnich w mieście zapisało się zaledwie 186. Pozostali odeszli do placówek w Chorzowie, Rudzie Śląskiej, Katowicach. Dodała, że taka tendencja utrzymuje się od lat.

Prezydent Dawid Kostempski chce zmniejszyć to niepokojące zjawisko: - Szukamy sposobu, aby nasze szkoły ponadgimnazjalne stały się bardziej atrakcyjne. Wcześniej szukaliśmy metody na polepszenie wyników testów szóstoklasistów i to się nam udało.

Klasy dwujęzyczne w liceach, „srebrna gospodarka”, czyli usługi dla seniorów w szkołach zawodowych? Pomysłów jest wiele. Nad sensem ich wprowadzenia obradować będą specjalistyczne grupy. Szczególny nacisk zostanie położony także na promocję szkół m.in. w mediach społecznościowych. Na następne spotkanie zespołu zostaną zaproszeni przedstawiciele Rady Gospodarczej przy Prezydencie Miasta oraz Powiatowego Urzędu Pracy.