Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej.
Rozumiem

Świętochłowice - Bliżej niż myślisz

AA

Tak minął rok

To był dobry rok dla miasta i mieszkańców. Bezrobocie mamy najniższe od wielu lat. Za sprawą aktywności lokalnych przedsiębiorców przybywa nam miejsc pracy. Otwarty w czerwcu kompleks rekreacyjny Wieże KWK Polska stał się w krótkim czasie symbolem  Świętochłowic. Zaś Muzeum Powstań Śląskich było wielokrotnie nagradzane w prestiżowych konkursach.

W budynku po Szkole Podstawowej nr 4 stworzyliśmy nowe mieszkania komunalne. Remontowaliśmy drogi, inwestowaliśmy w infrastrukturę drogową. W sumie wydaliśmy na ten cel prawie 5 mln zł. Pamiętaliśmy też o najmłodszych budując dla nich nowe place zabaw i likwidując problem braku miejsc w przedszkolach. Dbamy o seniorów przygotowując dla nich ofertę kulturalną i bezpłatne badania.

Wszyscy też mocno przeżyliśmy oczekiwaną od lat reaktywację speedwaya na „Skałce”.  Teraz pracujemy nad tym, by stadion im. Pawła Waloszka stał się naszą chlubą i areną rozgrywek żużlowej ekstraligi.

Rok  2016 także będzie pełen wyzwań inwestycyjnych. W Lipinach przy Szkole Podstawowej nr 19 rozpoczniemy budowę nowoczesnego boiska. Przy ul. Polnej powstanie plac zabaw. Przeprowadzimy też termoizolację Zespołu Szkół i Pracy Pozaszkolnej oraz Powiatowego Urzędu Pracy. Sporo będzie działo się na drogach. Rozpoczniemy przebudowę ul. Chrobrego i fragmentu ul. Zubrzyckiego wraz ze skrzyżowaniem. Będziemy również kontynuować inwestycje w ramach Budżetu Obywatelskiego. Tym razem na każdą z dzielnic przypadnie po 100 tys. zł. To ważne, aby świętochłowiczanie sami decydowali o tym, jak zmienia się ich otoczenie.

Dawid Kostempski

Prezydent Świętochłowic

 

ZDJĘCIA: Wieże KWK Polska otwarto podczas Industriady, mieszkania komunalne przy ul. Szkolnej, remonty dróg i chodników (na zdjęciu ul. Chorzowska), wielki powrót żużla, tor do dirt jumpingu na „Skałce”, nowa linia autobusowa na os. Ustronie, odsłonięcie obelisku upamiętniającego ofiary Tragedii Górnośląskiej, pierwsze urodziny Muzeum Powstań Śląskich,  występy: Kayah, Kamila Bednarka i Mesajaha, nagroda „Gmina Ekoinnowacji” za rewitalizację kąpieliska „Skałka”, nowe place zabaw w dzielnicach Zgoda, Chropaczów i Centrum.