Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej.
Rozumiem

Świętochłowice - Bliżej niż myślisz

AA

Remonty w toku

Obecnie w Świętochłowicach trwają remonty, dzięki którym modernizowana jest miejska infrastruktura. W najbliższych miesiącach zostaną ogłoszone przetargi na kolejne ważne zadania. Poniżej prezentujemy efekty robót prowadzonych w niektórych miejscach.

Nowa elewacja szpitala

Trwa termomodernizacja Szpitala Powiatowego w Świętochłowicach. Ocieplane są ściany zewnętrzne, wymieniana będzie też stolarka okienna i drzwiowa. Całkowity koszt projektu realizowanego razem z WFOŚiGW wyniesie ponad 1,7 mln zł .

Postępy prac przy Muzeum Powstań Śląskich

W połowie marca rozpoczęły się prace związane z przebudową budynku przy ul. Polaka 1, gdzie powstaje Muzeum Powstań Śląskich. Zakończono roboty rozbiórkowe, demontaż starych instalacji. Aktualnie przystąpiono do robót izolacyjnych ścian fundamentowych i sporządzono projekty budowlane. 

Plac Słowiański zmienia oblicze

Na początku lipca powinna zakończyć się przebudowa Placu Słowiańskiego. W znacznej części zmodernizowano już jego nawierzchnię. Powstała ona m.in. z kostek granitowych pozyskanych z remontowanej ul. Chorzowskiej. W miejscu tym ustawione zostaną ławki, kwietniki, pojawi się także oświetlenie ledowe.

Trwa remont ul. Bieszczadzkiej

Za ok. pół miliona złotych modernizacji ulegnie nawierzchnia jezdni, krawężniki oraz część chodników biegnących wzdłuż drogi. Powstanie także ok. 20 miejsc parkingowych oraz pas skrętu w lewo w ul. Chorzowską. Prace zakończą się z początkiem lipca i wyniosą ok. 470 tys. zł.

Nowa estrada na „Skałce”

1 czerwca zakończono prace związane z przebudową sceny na „Skałce”. Na nowo wykonano jej konstrukcję, zachowując dotychczasowe wymiary. Podest sceny obłożony został drewnianymi deskami. Koszt inwestycji, to około 200 tys. zł.

 ZDJĘCIA: PRZED ROZPOCZĘCIEM ROBÓT I W TRAKCIE