Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej.
Rozumiem

Świętochłowice - Bliżej niż myślisz

AA

Remonty dróg

Mimo wakacji w Świętochłowicach postępują prace drogowe.  W planach są już kolejne remonty.

 

Prace  na alei Parkowej  

Obecnie w rejonie Skałki prowadzone są roboty brukarskie. Na odcinku od ul. Szkolnej do  basenu ułożono krawężniki. Na sobotę (19 lipca) zaplanowano roboty bitumiczne polegające na wykonaniu nowej nawierzchni asfaltowej. Prace w tym miejscu zakończą się wcześniej niż zaplanowano, bo już pod koniec lipca. Na całej długości ulica wyremontowana będzie do początku października.  

- Przypomnijmy, że niedawno zakończono tu roboty ziemne - jezdni, chodników, miejsc parkingowych, ścieżek rowerowych. Wybudowano nowe fragmenty  kanalizacji  sanitarnej oraz deszczowej wraz z wpustami, ułożono warstwy konstrukcyjne nawierzchni jezdni, zamontowano także kable do oświetlenia ulicznego. W trakcie realizacji są miejsca parkingowe, ścieżki rowerowe i  chodniki, co znacznie poprawi wizerunek i dostępność Skałki dla mieszkańców -  mówi Bartosz Karcz, wiceprezydent Świętochłowic.  

Roboty ziemne na Kubiny

Przebudowa jezdni ul. Kubiny, to kolejna ważna inwestycja drogowa w mieście. Na odcinku od ul. Szkolnej do Pocztowej wykonano już roboty kanalizacyjne, nowe wpusty ściekowe, aktualnie trwają prace zabezpieczające sieci - teletechniczną i elektryczną. Wykonywana jest także podbudowa oraz kontynuowane są roboty ziemne. Ostatnie z wymienionych rozpoczęto także na fragmencie ul. Bytomskiej  - od ul. Dworcowej do Bankowej. Nowe chodniki układane są  na ul. Dworcowej.

Zakończone wcześniej remonty dróg   

Warto przypomnieć, że w tym roku wyremontowano nawierzchnię ul. Jesionowej, położono chodniki na ulicach Piechaczka, Szczytowej oraz na fragmencie ul. Bukowej. Wybudowano także drogę dojazdową do budynków przy ul. Komandra.

Zaplanowane inwestycje drogowe

- Jeszcze w tym miesiącu wyremontujemy nawierzchnię  DTŚ, w kierunku Rudy Śląskiej - na odcinku od zjazdu z ul. Żołnierskiej do zjazdu na ul. Bytomską – mówi Piotr Lempart z Wydziału Inwestycji i Spraw Komunalnych.  

Wyremontowany ma być także fragment przed  wiaduktem kolejowym.

W najbliższych miesiącach nowa nawierzchnia jezdni pojawi się na ul. Beskidzkiej, dokończony zostanie remont chodnika na ul. Korfantego.  Remonty chodnika i jezdni przeprowadzone będą również na ul.  Moniuszki, a na ul. Wojska Polskiego powstanie droga dojazdowa do budynków.


Zdjęcia ulic:  Aleja Parkowa, Kubiny (2 zdjęcia), Dworcowa, Jesionowa, Piechaczka, Szczytowa, Bukowa, Komandra