Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej.
Rozumiem

Świętochłowice - Bliżej niż myślisz

AA

Remont ulicy Chorzowskiej

Rozpoczął się remont ulicy Chorzowskiej, jednej z głównych ulic miasta. W tym roku zostanie ona wyremontowana na odcinku od ul. Bieszczadzkiej do ul. Bukowego.
Inwestycja pochłonie z budżetu miasta prawie milion złotych i zgodnie z umową ma potrwać do połowy grudnia. - Aktualnie prowadzone są tam prace związane z rozbiórką krawężnika i odwodnieniem. Następnie zerwany zostanie asfalt i przed położeniem nowej nawierzchni zamontowana zostanie specjalna siatka, która wzmocni istniejącą podbudowę – wyjaśnia Piotr Szczepański naczelnik Wydziału Dróg i Mostów tutejszego urzędu.

Za około trzy tygodnie wymieniony odcinek wyłączony zostanie z ruchu. Objazd prowadzić będzie ulicami: Bieszczadzką i przez Lipiny Łagiewnicką, Barlickiego i Wieczorka. Od strony Rudy Śląskiej ulicami: Bukowego, Barlickiego, Łagiewnicką i Bieszczadzką.
Remont tego głównego ciągu komunikacyjnego podzielony został na trzy etapy. W kolejnych latach będą one prowadzone na odcinkach od Rudy Śląskiej do Placu Słowiańskiego i od Placu Słowiańskiego do ul. Bukowego.