Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej.
Rozumiem

Świętochłowice - Bliżej niż myślisz

AA

Remont ul. Chorzowskiej

W poniedziałek 14 września br. rozpocznie się kolejny etap remontu ul. Chorzowskiej w Piaśnikach.  Od tego dnia obowiązywać będzie zmieniona organizacja ruchu.

Przebudowa ul. Chorzowskiej na odcinku od ul. Bieszczadzkiej do granicy z Chorzowem rozpoczęła się w lipcu tego roku. W tym czasie na skrzyżowaniu ulicy Chorzowskiej z ulicami Bieszczadzką i Korfantego drogowcy wymienili konstrukcję nawierzchni jezdni. Z kolei na odcinku od skrzyżowania z ul. Bytomską  do granicy z Chorzowem m.in. wzmocnili konstrukcję nawierzchni, wykonali warstwę wiążącą i ścieralną, a także ułożyli krawężniki i nawierzchnię chodnika.

Jeszcze dziś na odcinkach od skrzyżowania z ul. Bytomską do granicy z Chorzowem oraz na skrzyżowaniu z ul. Korfantego ułożona ma zostać warstwa z betonu asfaltowego.

Planowana zmiana organizacji ruchu zostanie wprowadzona w poniedziałek 14 września br. Na ul. Chorzowskiej obowiązywać będzie ruch jednokierunkowy w stronę Chorzowa.

Kierunek Ruda Śląsk – Centrum: z ul. Bytomskiej  - Powstańców Śląskich, Korfantego, Chorzowską.

Kierunek Ruda Śląska – Chorzów: z ul. 3 Maja, Bytomską, Stawową, Sudecką, Bieszczadzką, Chorzowską.

Wartość realizowanej inwestycji to ponad 1,5 mln zł. Przypomnijmy, że w tym roku wyremontowane zostały już ulice Powstańców Śląskich na odcinku od ul. Bytomskiej do Korfantego, Śląska na odcinku od nowego ronda do rejonu ul. Zielonej oraz fragment Drogowej Trasy Średnicowej.