Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej.
Rozumiem

Świętochłowice - Bliżej niż myślisz

AA

Remont skrzyżowania - utrudnienia

Trwa modernizacja torowiska linii nr 7 biegnącego wzdłuż ul. Bytomskiej. W najbliższy piątek ma rozpocząć się remont skrzyżowania z ul. Chorzowską.

Wykonawca zakończył budowę torów i montaż sieci trakcyjnej wzdłuż ul. Bytomskiej. Do wykonania pozostają budowa brakującego fragmentu torów na wysokości przystanku Chropaczów os. Na Wzgórzu oraz połączenie nowego torowiska z dalszym odcinkiem linii nr 7 w rejonie granicy z Bytomiem. 

Roboty będą wykonywane w trakcie przerwy w ruchu, która nastąpi na czas budowy skrzyżowania ul. Bytomskiej i Chorzowskiej. Prace prowadzone w trzech etapach potrwają od 5 czerwca do lipca br. 

Etap I – ( 5-20 czerwca) modernizacja torowiska linii nr 11 z dobudową drugiego toru po obu stronach skrzyżowania – przy czym zwężenie ul. Chorzowskiej po obu stronach ul. Bytomskiej bez wstrzymania ruchu samochodów będzie się odbywało w dniach od 5 do 9 czerwca.

Etap II – (10-17 czerwca) modernizacja torowiska linii nr 11 od strony Chorzowa do torów linii nr 7 – zamknięcie ul. Bytomskiej na wysokości stacji paliw.

Etap III – (22 czerwca – 6 lipca) modernizacja torowiska linii nr 7 na całym fragmencie biegnącym w jezdni skrzyżowania – zamknięcie ul. Chorzowskiej w kierunku dzielnicy Lipiny. Zamknięcie ul. Chorzowskiej nastąpi wyłącznie po otwarciu ul. Bytomskiej na kierunku DTŚ – Bytom.

Powyższe terminy są uzależnione od prac w Bytomiu na ul. Katowickiej - jeśli prace zostaną zrealizowane terminowo, roboty w Świętochłowicach powinny przebiegać zgodnie z przedstawionym harmonogramem.

Uwaga podróżni!

KZK GOP poinformował, że od piątku (5 czerwca) linia tramwajowa nr 11 zostanie zawieszona. Na trasie Chorzów Stadion Śląski – Ruda Śląska Chebzie Dworzec PKP będzie kursował autobus komunikacji zastępczej nr T-11.