Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej.
Rozumiem

Świętochłowice - Bliżej niż myślisz

AA

Przepłyną 102 km

W Szkole Podstawowej nr 8 odbywa się dziś sztafeta pływacka. Uczniowie pokonają 102 km, czyli dystans porównywalny do odległości pomiędzy Wisłą w Beskidach a Krakowem. 

- W 2007 roku pokonaliśmy Kanał La Manche w obie strony, w 2010 płynęliśmy z Kołobrzegu na Bornholm, 2011 rok to dystans Gibraltar – Ceuta – Tarifa - Gibraltar, a teraz pierwszy odcinek Wisły – mówi Grzegorz Truchan kierownik Drużyny WOPR Świętochłowice i organizator przedsięwzięcia. 

W sztafecie biorą udział dzieci w wieku 5 lat oraz  uczniowie podstawówek z terenu miasta.

- Wszystkim życzę szczęścia i wytrwałości. Mam nadzieję, że uczestnikom nie zabraknie determinacji i sił do przepłynięcia tego długiego dystansu – mówił prezydent Świętochłowic Dawid Kostempski.
Podczas rozpoczęcia sztafety ciepłe słowa do dzieci skierował także przewodniczący Rady Miejskiej Marek Palka.  - Łączymy dzisiaj sport i dobrą zabawę. Być może w przyszłości zasilicie  szeregi wykwalifikowanych ratowników – mówił.

Warto wspomnieć, że sztafeta ta jest ostatnią organizowaną w roku jubileuszowym WOPR, który obchodzi obecnie 50 - lecie istnienia.