Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej.
Rozumiem

Świętochłowice - Bliżej niż myślisz

AA

Przekazał nagrodę stowarzyszeniu Kokardka

Dr Jarosław Bełdowski podarował wczoraj stowarzyszeniu na rzecz autyzmu „Kokardka” nagrodę finansową, którą otrzymał w tym roku odbierając statuetkę „Zasłużony dla Miasta Świętochłowice”. W siedzibie przy ul. Chopina 39 w imieniu pana Bełdowskiego darowiznę przekazała jego siostra Dorota. W spotkaniu uczestniczył Dawid Kostempski, prezydent Świętochłowic.  
 
- Pieniądze przeznaczymy na pomoce terapeutyczne dla naszych podopiecznych – mówi Grzegorz Gniełka, wiceprzewodniczący stowarzyszenia „Kokardka”.  
 
Na co dzień w siedzibie organizacji pod okiem specjalistów dzieci niepełnosprawne uczestniczą w terapiach zajęciowych i warsztatach. Psycholodzy prowadzą też grupę wsparcia dla rodziców. 
 
- Dzięki prezydentowi miasta korzystamy z odnowionego lokalu. Jest większy od poprzedniej siedziby i lepiej dostosowany do potrzeb naszych podopiecznych  – tłumaczy Michał Niezgoda, przewodniczący stowarzyszenia „Kokardka”.
 
Warto przypomnieć, że dr Jarosław Bełdowski, przekazał też Muzeum Powstań Śląskich unikatową kolekcję związaną z plebiscytem i powstaniami śląskimi. Został za to uhonorowany przez prezydenta miasta nagrodą „Zasłużony dla Miasta Świętochłowice”. Otrzymują ją osoby, organizacje oraz  przedsiębiorstwa, które w różnych dziedzinach i w szczególny sposób przyczyniają się do rozwoju lub promocji miasta.