Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej.
Rozumiem

Świętochłowice - Bliżej niż myślisz

AA

Przebudowa ul. Chorzowskiej - utrudnienia

Przebudowa ul. Chorzowskiej na odcinku od ul. Bieszczadzkiej do granicy z Chorzowem rozpoczęła się  pod koniec lipca. Od poniedziałku 10 sierpnia kierowcy mogą spodziewać się utrudnień.

Inwestycję wartą ponad 1, 5 mln zł realizuje firma Skanska S.A. Zgodnie z umową zakończenie prac przewidywane jest na koniec października br. Obecnie wykonawca remontuje nawierzchnie chodnika na odcinku od ul. Bieszczadzkiej do ul. Podhalańskiej.

Zakres wszystkich zaplanowanych robót obejmuje m. in.: wykonanie warstwy wiążącej i ścieralnej, ustawienie krawężników, oporników, obrzeży, wykonanie nawierzchni z kostki brukowej, przebudowę wpustów ulicznych, regulację studzienek telekomunikacyjnych, zasuw gazowych i wodociągowych, włazów studni rewizyjnych oraz wpustów ulicznych, zabezpieczenie sieci teletechnicznej i elektrycznej, wykonanie oznakowanie poziomego oraz ustawienie urządzeń bezpieczeństwa ruchu.

Od poniedziałku na ul. Chorzowskiej zostanie wprowadzona tymczasowa organizacja ruchu na odcinku od granicy z Chorzowem do ul. Bytomskiej w kierunku Rudy Śląskiej. Objazd poprowadzi ulicami: 3 Maja, Składową, Opolską, Ślęzan, Bytomską do Chorzowskiej.