Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej.
Rozumiem

Świętochłowice - Bliżej niż myślisz

AA

Projekt "Seniorzy Seniorom"

Fundacja Rodzin Polskich im. św. Jana Pawła II realizuje projekt „Seniorzy Seniorom”. Jest on skierowany do osób powyżej 60. roku życia. Uczestnicy wezmą udział w warsztatach artystycznych, poznają również ideę wolontariatu, by wspierać innych seniorów.


Spotkanie organizacyjne odbędzie się w piątek 29 lipca o 15.30 w biurze Fundacji Rodzin Polskich na ul. Bp. T. Kubiny 5 w Świętochłowicach. Będzie tam można zgłosić chęć udziału, wypełniając dokumenty, a także poznać więcej szczegółów.

Spośród kandydatur wybrana zostanie grupa 25 osób. Będą one uczestniczyć w projekcie, który rozpocznie się we wrześniu, a zakończy w grudniu.

Seniorzy wezmą udział w prowadzonych przez Fundację zajęciach artystycznych oraz pomogą innym seniorom. Głównym cel to aktywizacja starszych osób.

Fundacja Rodzin Polskich im. św. Jana Pawła II od 2011 roku działa na rzecz rodzin, ze szczególnym uwzględnieniem osób zmagających się z trudnościami adaptacji norm społecznych. Organizacja wychodzi również naprzeciw poszczególnym grupom wiekowym, starając się odpowiadać na zauważane w środowisku lokalnym problemy i potrzeby.

Zobacz plakat