Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej.
Rozumiem

Świętochłowice - Bliżej niż myślisz

AA

Profilaktyka a Ty - finał

W ramach programu „ Profilaktyka a Ty” w Świętochłowicach zorganizowano blisko 50 wydarzeń. Przez trzy miesiące dzieci i młodzież brały udział w zajęciach i warsztatach. W sobotę – 20 czerwca odbył się uroczysty finał.

Z tej okazji w Centrum Kultury Śląskiej Zgoda spotkali się organizatorzy i uczestnicy tegorocznego PaT-u. Na scenie pojawili się uczniowie Gimnazjum nr 5 w spektaklu profilaktycznym „Pod presją”. Swoje umiejętności zaprezentował również Zespół Taneczny „Euforia” z Zespołu Szkół i Pracy Pozaszkolnej. Punktem kulminacyjnym był występ „Czarnego Teatru” w spektaklu „Mowie nienawiści mówimy STOP”.

Tego dnia wręczono także nagrody dla zwycięzców konkursu plastycznego. Został on zorganizowany w ramach trwającego programu „Świętochłowice wolne od dopalaczy”. Szóstoklasiści, gimnazjaliści oraz uczniowie szkół ponadgimnazjalnych przygotowywali plakaty „Dopalacze – nie tędy droga!”, opracowywali projekty edukacyjne „Alternatywy do zażywania substancji psychoaktywnych”, a także przygotowywali ulotki „Stop dopalaczom”. Nagrody wręczył Roman Pękała, Naczelnik Wydziału Edukacji w UM Świętochłowice.

To jednak nie koniec tej akcji. We wrześniu policjanci, a także pedagodzy i psycholodzy szkolni zorganizują spotkania dla rodziców. W każdej z dzielnic miasta będą instruować, w jaki sposób zareagować na czas, gdy dziecko zażywa „dopalacze”. 

Wyniki konkursu plastycznego