Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej.
Rozumiem

Świętochłowice - Bliżej niż myślisz

AA

Prezydent czytał dzieciom

Nie było tradycyjnego „sto lat" ani podniosłych wystąpień. 85-te urodziny Kubusia Puchatka świętochłowickie przedszkolaki uczciły wyjątkowo...

11 października w Miejskiej Bibliotece Publicznej odbyła się akcja czytania dzieciom. Wzięło w niej udział kilkudziesięciu młodych mieszkańców naszego miasta. Prezydent Dawid Kostempski przeczytał im fragment znanej książki brytyjskiego pisarza A.A. Milne pt. „Kubuś Puchatek", następnie ten sam tekst został przeczytany w oryginale po angielsku. Trzeba podkreślić, że główny bohater tej opowieści, kojarzony najczęściej z czerwonym kubraczkiem i słoikiem miodu, obchodzi w tym roku już ... 85 lat, stąd właśnie tę książkę wybrali organizatorzy akcji.

- Pomimo tego, że mój syn ma dopiero kilka miesięcy, to już teraz wraz z moją żoną czytamy mu bajki przed snem. Ja również miałem to szczęście, że moi rodzice znajdowali na to czas i dlatego znam wiele historii z życia Kubusia Puchatka – mówił prezydent.

Dzisiejsza akcja to początek większej kampanii, która w październiku będzie prowadzona w filiach świętochłowickiej biblioteki. Czytane będą fragmenty nie tylko literatury polskiej, ale także angielskiej, francuskiej i niemieckiej – również w oryginale.

Warto przypomnieć, że głośne czytanie dziecku ma duży wpływ na jego rozwój. Czuje się ono przez to ważne i kochane. Kształci to jego wyobraźnię, a także buduje mocne poczucie własnej wartości i więź między nim a rodzicem.

Organizatorami akcji czytania dzieciom są MBP w Świętochłowicach i Centrum Nauczania Języka Angielskiego dla Dzieci metodą Helen Doron. Inicjatywa ta odbywa się w ramach ogólnopolskiej kampanii „Cała Polska czyta dzieciom".