Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej.
Rozumiem

Świętochłowice - Bliżej niż myślisz

AA

Powołano drugiego wiceprezydenta

Prezydent Świętochłowic, Dawid Kostempski powołał drugiego zastępcę. Został nim Stanisław Korman, dotychczasowy naczelnik Wydziału Funduszy Europejskich i Promocji Miasta. Jako wiceprezydent Świętochłowic będzie nadzorował pracę wydziałów z obszaru kultury, sportu i spraw społecznych, edukacji, zdrowia oraz obsługi mieszkańców.

Jest absolwentem kierunku nauczycielskiego Akademii Wychowania Fizycznego w Katowicach. Ukończył studia podyplomowe na kierunku „Manager sportu i turystyki” oraz „Zarządzenie Projektem”. Odbył szereg szkoleń z zakresu funkcjonowania samorządu oraz pozyskiwania i rozliczania środków zewnętrznych.

Od  1994 roku pracował w wydziale kultury Urzędu Miejskiego w Bytomiu, a następnie w Ośrodku Sportu i Rekreacji w Bytomiu. Prowadził też działalność gospodarczą i zasiadał w radach nadzorczych spółek handlowych. Był członkiem zarządu i prezesem bytomskich klubów koszykarskich.

Przez  lata pracował w firmie doradczej, w której odpowiadał za kontakty z jednostkami samorządu terytorialnego i klientami instytucjonalnymi. Jako generalny manager był odpowiedzialny za pozyskanie dofinansowania i nadzorował realizację wielomilionowych projektów np.: kompleksowej restauracji zabudowań klasztoru oo. Paulinów na Jasnej Górze czy rekonstrukcji pocysterskiego Zespołu Klasztorno-Pałacowego w  Rudach. Współpracował z Opactwem Benedyktynów w Tyńcu w zakresie pozyskania dofinansowania projektu odnowienia zabudowań opactwa. Odpowiadał  też m.in. za rewitalizację  terenów powojskowych w Ożarowicach oraz stworzenie koncepcji i pozyskanie dofinansowania na utworzenie tras rowerowych w Lublińcu. Był także redaktorem wydania przewodnika „Rowerowa Odyseja. Po zielonych ścieżkach Wyżyny Śląskiej”. Ponadto uczestniczył przy pozyskaniu dofinansowania i realizacji inwestycji w zakresie gospodarki cieplnej Centrum Jana Pawła II w Krakowie.

Pracę w Urzędzie Miejskim w Świętochłowicach rozpoczął w 2011 roku w Wydziale Funduszy Europejskich. W roku 2013 został naczelnikiem Wydziału Funduszy Europejskich i Promocji Miasta.

Stanisław Korman ma żonę i  trójkę dzieci. Interesuje się sportem i muzyką.