Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej.
Rozumiem

Świętochłowice - Bliżej niż myślisz

AA

Pomocna dłoń

Specjalistyczny Ośrodek Wsparcia dla Ofiar Przemocy w Rodzinie „Przystań”, 12 września br., po raz szósty zorganizował spotkanie integracyjne „Podaj mi swą dłoń”. Wspólna zabawa jest szansą na zjednoczenie osób wychodzących z trudnej sytuacji życiowej z tymi, którzy już przezwyciężyli kryzys. 
 
Jak przekonują organizatorzy – największą motywacją do uwolnienia się od doznawania przemocy jest zawsze drugi człowiek, a zwłaszcza ten człowiek, który rozpoczął nowe życie bez przemocy. 
 
W czasie spotkania wspominano wspólnie spędzone chwile. Myśl o zabawie mikołajkowej, balu karnawałowym, a także wycieczkach do Krakowa, stadniny koni i szkoły policji znów wywołała pozytywne emocje.
 
Klientki SOW „Przystań” opowiedziały o swoich wrażeniach związanych z uczestnictwem w ogólnopolskim konkursie „Miłość z podbitym okiem? Listy nadziei. Twoja historia może uratować komuś życie”. Ich praca została uhonorowana we wszystkich dotychczasowych edycjach konkursu. 
 
Najlepszą integracją jest jednak zabawa. Wspólnie grillowano oraz grano na gitarze. Dzieci  szczególnie ucieszyło przybycie smoka wawelskiego. Z dużym zainteresowaniem przysłuchiwano się także opowieściom policjanta. Dzielnicowy asp. Adam Brenzak mówił o zasadach ruchu drogowego. Następnie zaproponował przejażdżkę radiowozem.