Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej.
Rozumiem

Świętochłowice - Bliżej niż myślisz

AA

Policyjne podsumowania

W siedzibie KMP w Świętochłowicach odbyła się narada roczna, podczas, której podsumowano działalność komendy w 2013 roku. Omówiono główne zagrożenia na miejskich drogach oraz efekty pracy policjantów, zmierzające do ich usunięcia.
 
W 2013 roku na drogach naszego miasta doszło do 28 wypadków, w wyniku których 28 osób do-znało obrażeń ciała. Doszło do 2 wypadków, w następstwie których zmarły 2 osoby. Ponadto zda-rzyły się 243 kolizje drogowe. W tym 6 sprawców zdarzeń było w stanie nietrzeźwości, doprowa-dzili oni do 5 kolizji i 1 wypadku drogowego. Głównymi przyczynami zdarzeń drogowych było niezachowanie bezpiecznej odległości między pojazdami i nieudzielanie pierwszeństwa przejazdu. W 2013 r. policjanci świętochłowickiej komendy zatrzymali 252 nietrzeźwych kierujących. Ponadto nałożyli 8.815 mandatów karnych na sprawców wykroczeń. Wylegitymowali ponad 27.500 osób. Ponadto przeprowadzili 7.931 interwencji policyjnych.


Zastępca Śląskiego Komendanta Wojewódzkiego Policji insp. Roman Rabsztyn podziękował świę-tochłowickim policjantom za dotychczasowa służbę i osiągnięte wyniki. W ocenie kierownictwa Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach świętochłowicki garnizon jest jednym z czołowych w województwie.