Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej.
Rozumiem

Świętochłowice - Bliżej niż myślisz

AA

Pierwsze pole nadziei

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 im. Miłośników Ziemi Śląskiej w Świętochłowicach zasadzili dziś żonkile. W ten w sposób wsparli ogólnopolską kampanię „Pola nadziei” realizowaną przez Hospicjum w Chorzowie.

Żonkile są międzynarodowym symbolem nadziei. Sześćset cebulek zasadzonych zostało na kwietniku przy ul. Katowickiej. Kampania ma zwracać uwagę na cierpienie ludzi nieuleczalnie chorych.

- Żonkile powinny przypominać nam o cierpiących ludziach, oczekujących naszej pomocy i opieki w trudnym okresie odchodzenia z tego świata. Chcemy także rozpowszechniać ideę wolontariatu wśród dzieci i dorosłych. Cieszę się, że możemy liczyć na pomoc Szkoły Podstawowej nr 1- mówi Joanna Tabor, koordynator wolontariatu w Hospicjum w Chorzowie.

Dzieci dzielnie pracowały przy tworzeniu pierwszego pola nadziei w Świętochłowicach.

- Cieszymy się, że możemy być częścią kampanii realizowanej przez chorzowskie Hospicjum. Nasza szkoła uczestniczy w niej po raz pierwszy, ale mamy nadzieję na dalszą współpracę – mówi Monika Lesznik, wychowawca świetlicy w Szkole Podstawowej nr 1 w Świętochłowicach. 

W akcję  włączyło się także miasto. Wskazało miejsce zasadzenia kwiatów i  zobowiązało się do uzupełnienia brakującej liczby cebulek, tak aby wiosną kwietnik w całości wypełnił się kwiatami.