Rozumiem

Świętochłowice - Bliżej niż myślisz

AA

Podsumowanie siatkarskich zmagań

W dniach 14-18 listopada w Szkole Podstawowej nr 2 odbył się XVII Turniej Piłki Siatkowej o Puchar Prezydenta Miasta Świętochłowice. W tym roku wzięło w nim udział szesnaście zespołów podzielonych na cztery grupy eliminacyjne:

grupa A: ABSOLWENCI SP-2 I, ARCELOR MITTAL, FUNDACJA ROZWOJU ŚWIĘTOCHŁOWIC, WOPR

grupa B: NZOZ BIOZON-FAMILIA, GAZY BOJOWE, AUTOSERWIS BOSIACKI, OŚWIATA

grupa C: ALPTECH-GYROBOARD, STOWARYSZENIE KLUB ABSTYNENTA, HI MOUNTAIN-GYROBOARD

grupa D: ABSOLWENCI SP-2 II, RODZICE SP-2, ENERGOMONTAŻ, WAPPS.

W eliminacjach drużyny grały systemem „każdy z każdym”, a do finału awansowali zwycięzcy grup. Po bardzo zaciętych, ale rozgrywanych w miłej i sympatycznej atmosferze  pojedynkach, do ścisłego finału awansowali: ABSOLWENCI SP-2 I, NZOZ BIOZON FAMILIA, ABSOLWENCI SP-2 II,  STOWARZYSZENIE KLUB ABSTYNENTA.

W pierwszym meczu półfinałowym ABSOLWENCI SP-2 I przegrali ze STOWARZYSZENIEM KLUB ABSTYNENTA 0:2 (17:25, 22:25). W drugim półfinale NZOZ BIOZON FAMILIA okazał się lepszy od ABSOLWENTÓW SP-2 II wygrywając 2:0 (25:21, 25:21). W bratobójczym pojedynku o III miejsce ABSOLWENCI SP-2 II pokonali swoich starszych kolegów ABSOLWENTÓW SP-2 I 2:0 (25:20; 25:16). Mecz o pierwsze miejsce to popis gry NZOZ-u, który zdecydowanie pokonał STOWARZYSZENIE KLUB ABSTYNENTA  2:0 (25:12; 25:21).

Ostateczna klasyfikacja:

1. NZOZ BIOZON-FAMILIA
  2. STOWARZYSZENIE KLUB ABSTYNENTA
  3. ABSOLWENCI SP-2 II
  4. ABSOLWENCI SP-2 I

Zwycięska drużyna występowała w następującym składzie: Leszek Stecuła – kapitan drużyny, Mateusz Walerczak, Jurek Stokłosa, Tomasz Libisz, Łukasz Bazański, Marek Salamon, Dariusz Czyżewski, Piotr Libisz. MVP turnieju został zawodnik zwycięskiej drużyny Marek Salamon. W ciągu pięciu dni w siatkarskich zmaganiach wzięło udział 140 zawodników, a na trybunach zasiadały całe rodziny dopingując swoich bliskich. Organizatorzy zawodów już teraz zapraszają do udziału w następnej edycji turnieju.