Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej.
Rozumiem

Świętochłowice - Bliżej niż myślisz

AA

Podatki nie wzrosną

Radni Rady Miasta Świętochłowice w środę 25 listopada przegłosowali stawki podatków od nieruchomości i środków transportu na 2016 rok. Stawki tych podatków nie wzrosną w porównaniu z ubiegłym rokiem, w dwóch przypadkach mamy niewielkie, ale zawsze obniżki. Tak jak w tym roku rocznie od metra kw. mieszkania trzeba będzie zapłacić 69 gr.

O 9 gr. na metrze kw. zmaleje opłata za nieruchomości związane z prowadzeniem działalności gospodarczej. Wyniesie ona w przyszłym roku 22,86 zł.

Rada Miejska uchwaliła, że od 2016 roku właściciele i użytkownicy domków letniskowych i innych nieruchomości wykorzystywanych na cele rekreacyjno-wypoczynkowe np. działek ma terenie ogrodów będą za odpady zbierane selektywnie rocznie płacić 48 zł. Za te zbierane w sposób nieselektywny opłata wyniesie 96 zł rocznie.  Ilość oddawanych odpadów nie będzie miała wpływu na wysokość opłaty.

Ustalono nowe terminy opłat za odpady przez właścicieli nieruchomości. Za I kwartał to będzie 10 marca, za II – 10 czerwca, za III – 10 września i za IV – 10 grudnia danego roku.

Podczas sesji przegłosowano także plan zagospodarowania przestrzennego dla dwóch obszarów miasta. Pierwszy pomiędzy ulicami Bytomską, Uroczysko, Krasickiego oraz DTŚ.  Drugi dla obszaru Bytomska, DTŚ i aż po tory kolejowe.

Zapadła również decyzja o przesunięciu części pieniędzy Powiatowego Urzędu Pracy z działów rehabilitacja społeczna i zawodowa na to co najważniejsze, czyli na zaopatrzenie np. w sprzęt rehabilitacyjny.