Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej.
Rozumiem

Świętochłowice - Bliżej niż myślisz

AA

Planowane inwestycje drogowe

W 2013 roku prowadzone będą kolejne remonty dróg w naszym mieście. Ponadto powstanie kilka parkingów.

Po okresie zimowym wznowione zostaną prace na ul. Lazara. Przypomnijmy, że w ubiegłym roku na odcinku 140 metrów wymieniono tam nawierzchnię i rozpoczęto remont kolejnego fragmentu o długości niespełna 100 m. Łączny koszt tej inwestycji to ok. 200 tys. zł. Ponadto w kwietniu ma zakończyć się również remont ul. Brzozowej, której przebudowę rozpoczęto w 2011 roku.

W tegorocznym budżecie miasta zaplanowano duże projekty związane z poprawą infrastruktury. Jednym z nich jest trzeci etap przebudowy ulicy Chorzowskiej na odcinku od Placu Słowiańskiego do ul. Bukowego. Warto przypomnieć, że w ubiegłym roku za 1,8 mln zł wyremontowano najbardziej zniszczony odcinek ul. Chorzowskiej - od granicy z Rudą Śląską do placu Słowiańskiego, gdzie wymieniona została podbudowa jezdni, krawężniki, a droga zyskała nową nawierzchnię. Rok wcześniej za prawie milion złotych podobne prace prowadzone były na odcinku od ul. Bieszczadzkiej do ul. Bukowego.

Remont kapitalny czeka też ul. Kubiny. Pod koniec wakacji mają rozpocząć się prace warte nawet kilka milionów złotych. Ich zakończenie planowane jest w 2014 roku.

W ramach remontów bieżących prowadzone będą także prace na ul. Bieszczadzkiej, na której wymieniona zostanie nawierzchnia i krawężniki oraz powstaną miejsca postojowe. W tym roku drogowcy będą pracować także na Wojska Polskiego – na fragmencie od ul. Nowej do ronda, na ul. Topolowej i na ul. Szpitalnej – od ul. Katowickiej do ul. Wyzwolenia. Nie zapomną też o naprawie nawierzchni Drogowej Trasy Średnicowej, na co miasto w tym roku przeznaczy ok. pół miliona złotych.

Należy podkreślić, że w tym roku w budżecie zarezerwowane są również środki na budowę nowych miejsc parkingowych. Powstaną one w centrum oraz w dzielnicach Zgoda i Chropaczów. Najbardziej prawdopodobne lokalizacje to: ul. Bieszczadzka, Świerczewskiego, Kubiny oraz rejon ul. Sportowej. Dodatkowo, w porozumieniu  na ze spółdzielnią mieszkaniową, parkingi powstaną na ulicach Śląskiej i Węglowej.