Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej.
Rozumiem

Świętochłowice - Bliżej niż myślisz

AA

Plac Słowiański w przebudowie

Rozpoczęły się prace remontowe na Placu Słowiańskim w Lipinach. Aktualnie trwa rozbiórka nawierzchni asfaltowej ścieżek.

W miejscu tym ustawione zostaną ławki, kwietniki oraz położona będzie nowa nawierzchnia – w części do jej wykonania wykorzystana zostanie kostka granitowa z remontowanej ul. Chorzowskiej. Na Placu Słowiańskim pojawi się oświetlenie ledowe. Dzieci korzystać będą mogły z nowych urządzeń zabawowych. Prace powinny potrwać do początku czerwca. Przeprowadza je chorzowska firma Rozbud, która wygrała przetarg. Koszt inwestycji pochłonie z budżetu miasta około 400 tys. zł. 

Warto przypomnieć, że jesienią zeszłego roku podobny remont przeprowadzono na Plantach Bytomskich w centrum Świętochłowic. W ramach rewitalizacji tego miejsca  powstały alejki, trawniki oraz kwietniki. Ustawiono także nowe oświetlenie, dwa stoliki do gry w szachy, nowe ławki parkowe oraz siedziska ze stojakami na rowery. Nasadzono także drzewa i krzewy oraz ponad sześć tysięcy cebulek tulipanów, które właśnie zakwitły.

 Zdjęcia: wizualizacja Placu Słowiańskiego i Planty Bytomskie po remoncie.