Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej.
Rozumiem

Świętochłowice - Bliżej niż myślisz

AA

Pierwszy żłobek od 16 lat

Dzisiaj w Świętochłowicach przy ul. Czajora 3 prezydent  Dawid Kostempski otworzył nowo wybudowany żłobek miejski. Od jutra pojawią się w nim dzieci.  Jest to pierwsza tego typu placówka od 16-tu lat na terenie miasta. Istniejące tutaj do połowy lat 90-tych żłobki miejskie zostały zlikwidowane ze względu na bardzo małą liczbę dzieci korzystających z tych placówek. Od 1996 roku ich rolę przejęły oddziały żłobkowe utworzone w trzech przedszkolach: nr 1,3 i 9. – Cieszę się, że moja propozycja wybudowania w Świętochłowicach żłobka spotkała się z aprobatą radnych miasta. Dzięki tej placówce, jak i powstałym w zeszłym roku klubom dziecięcym w stu procentach zaspokajamy potrzeby mieszkańców w tym zakresie – mówił prezydent Świętochłowic.  

Remont placówki

Na nowy żłobek zaadoptowano budynek po byłej  administracji MZBM – u. Roboty budowlane związane z adaptacją rozpoczęły się w zeszłym roku. Inwestycja ta łącznie z wyposażeniem placówki, to koszt ponad 800 tys. zł. Z budżetu  gminy przeznaczono 606 303 zł, dotacja z budżetu państwa wyniosła 242 tys.zł . Zarówno żłobek, jak i otwarte w zeszłym roku w przedszkolach, przy ul. Sudeckiej, Harcerskiej i Karola Miarki, kluby dziecięce  funkcjonują jako odrębny „Zespół opieki nad dziećmi w wieku do lat 3” i powstały w ramach programu rządowego „Maluch”. Wszystkie placówki na nowo zostały wyposażone, łącznie z mini placami zabaw wokół budynku. Są kolorowe, przyjazne  dzieciom,  spełniają też rolę edukacyjną. 

Są jeszcze wolne miejsca

 Od marca do żłobka uczęszczać będą dzieci z listy rezerwowej - które nie dostały się do klubów dziecięcych w zeszłym roku oraz dzieci, które zostały zapisane do żłobka w tym roku. Są jeszcze 4 miejsca wolne. W miesiącu kwietniu, w siedzibie żłobka przy ul. Czajora 3, odbędą się zapisy na wrzesień - zarówno do żłobka jak i do klubów dziecięcych. Rodzice, by zapisać dziecko do placówki, będą musieli wypełnić kartę zgłoszeniową i okazać zaświadczenie o zatrudnieniu obojga rodziców. Koszt pobytu dziecka w żłobku zależy od dochodów rodziców i waha się od 60 do 300 zł, do tego należy doliczyć koszt wyżywienia – 6,50 zł za jeden dzień.  Koszt pobytu dziecka w klubie dziecięcym waha się od 30 do 150 zł, koszt wyżywienia jest taki sam. Żłobek posiada 20 miejsc, przyjmuje dzieci  od 6 –tego miesiąca do 3 –go roku życia i zapewnia opiekę do 10 godzin - od 6.00 do 16.00.  Kluby dziecięce łącznie posiadają 60 miejsc, przyjmują dzieci w wieku od roku do 3 lat, zapewniając opiekę do 5 godzin.

  • zlobek3.jpg
  • zlobek2.jpg
  • zlobek4.jpg
  • zlobek1.jpg
  • zlobek5.jpg
  • zlobek6.jpg
  • 4a.jpg
  • zlobek9.jpg
  • zlobek10.jpg