Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej.
Rozumiem

Świętochłowice - Bliżej niż myślisz

AA

ŚDM na "Skałce"

Wczoraj pielgrzymi z Jamajki i Włoch, biorący udział w Światowych Dniach Młodzieży wspólnie bawili się podczas koncertów zorganizowanych na „Skałce”. Gości oficjalnie przywitali Dawid Kostempski, prezydent miasta, ksiądz dziekan Grzegorz Borg oraz proboszczowie świętochłowickich parafii.

- Organizacja Światowych Dni Młodzieży w Polsce, to ogromne wyróżnienie. Jestem dumny z mieszkańców, którzy przyjęli pielgrzymów pod swój dach. Mam nadzieję, że uczestnicy tego wydarzenia będą wracać na Śląsk i do Świętochłowic – mówi Dawid Kostempski, prezydent miasta.

Do świętochłowickiego dekanatu przyjechało 96 osób. Wszyscy są radośni i otwarci na nowe znajomości.

- Spotkanie młodzieży z różnych stron świata przyniesie wiele korzyści. Młodzi ludzie dzielą się doświadczeniami, poznają inne kultury i zwyczaje. To także przeżycie duchowe łączące i umacniające w wierze – tłumaczy ksiądz dziekan Grzegorz Borg, proboszcz parafii pw. św. ap. Piotra i Pawła w Świętochłowicach.

Zabawa przy estradzie na „Skałce” trwała kilka godzin. Wystąpiły zespoły parafialne i szkolne m.in. schola z parafii św. Jana Nepomucena z bytomskich Łagiewnik, a także grupy Volare i Venimus z Centrum Kultury Śląskiej w Świętochłowicach.  Gwiazdą wieczoru była formacja Maleo Reggae Rockers, grająca muzykę chrześcijańską.