Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej.
Rozumiem

Świętochłowice - Bliżej niż myślisz

AA

Park na Zgodzie rozbłyśnie światłami

W parku przy Centrum Kultury Śląskiej na Zgodzie montowane są nowe latarnie i ławki. To jedna z pięciu inwestycji w ramach tegorocznego Budżetu Obywatelskiego, który wynosi 350 tys. zł, czyli po 70 tys. zł na dzielnicę.

- Kończymy kolejny etap rewitalizacji tego pięknego parku. Kiedyś był chlubą dzielnicy, teraz odzyskuje swój blask – i to także w sensie dosłownym. O oświetlenie zabiegali mieszkańcy, bo park wokół Centrum Kultury Śląskiej to ulubione miejsce ich spotkań – wyjaśnia Bartosz Karcz, wiceprezydent Świętochłowic.

Prace związane z ustawieniem nowych latarni i ławek zakończą się w listopadzie. Są realizowane przez Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej, które zaproponowało najniższą cenę wykonania tej usługi.

- Wcześniej w ramach programu Bajtel w parku wybudowaliśmy nowoczesny i bezpieczny plac zabaw. Cieszę się, że jest licznie odwiedzany przez dzieci i ich opiekunów – podkreśla wiceprezydent Karcz.

Dodaje, że o zieleń w parku dbają podopieczni Centrum Integracji Społecznej. Zdobywają nowe kwalifikacje, które przydadzą się im w dalszej pracy zawodowej.

Jeśli chodzi o pozostałe inwestycje w ramach Budżetu Obywatelskiego to jak już pisaliśmy we wrześniu zakończyła się wymiana ogrodzenia wokół Szkoły Podstawowej nr 1 w Piaśnikach.

Niebawem rozpocznie się budowa nowego placu zabaw w Parku Jordanowskim w Centrum oraz rozbudowa istniejących urządzeń przy Przedszkolu Miejskim nr 13 w Chropaczowie. Obie inwestycje mają zakończyć się w listopadzie br.

W planie jest także przebudowa placu pomiędzy ul. Chorzowską, Imieli, Sawickiej i Mickiewicza. Obecnie trwają przygotowania do rozpoczęcia procedury przetargowej mającej wyłonić wykonawcę tego zadania.