Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej.
Rozumiem

Świętochłowice - Bliżej niż myślisz

AA

Otwarcie placu zabaw w Chropaczowie

Bartosz Karcz, wiceprezydent Świętochłowic otworzył dzisiaj nowy plac zabaw przy ul. Ślęzan (obok boiska sportowego) w Chropaczowie. Wstęgę przecięli także Rafał Łataś przewodniczący Rady Miejskiej oraz Oskar Gawron pomysłodawca tego zadania To pierwsza inwestycja zrealizowana w ramach tegorocznego Budżetu Obywatelskiego o wartości pół miliona złotych.

- Budżet Obywatelski pozwala realizować wybrane przez państwa projekty. Ten plac zabaw jest efektem dużego zaangażowania mieszkańców Chropaczowa. Mam nadzieję, że będzie on dobrze służył dzieciom i ich rodzicom, którzy tak licznie przybyli dzisiaj na otwarcie - mówił Bartosz Karcz, wiceprezydent Świętochłowic.

Pomysłodawcą zwycięskiego projektu był Oskar Gawron. - Cieszę się, że mój pomysł doczekał się realizacji. Brakowało nam takiego miejsca i na pewno będziemy tutaj często przychodzić. Inicjatywa budżetu obywatelskiego powinna być rozwijana. Już mamy pomysły, które zgłosimy w kolejnej edycji – mówił.

Dzieci mogą korzystać z piramidy linowej, huśtawek, czteroosobowego bujaka na sprężynie, piaskownicy, a także zestawów zabawowych m.in. z wieżami, ślizgiem i tunelem. Plac został ogrodzony, są też ławki i kosze na śmieci. Wartość inwestycji to prawie 100 tys. zł.

Przypomnijmy, że wartość budżetu obywatelskiego 2017 to pół miliona złotych, czyli po 100 tys. zł dla każdej dzielnicy. W ramach tych pieniędzy zrealizowane zostaną kolejne zadania:

- w Centrum przy Szkole Podstawowej nr 4 powstanie strefa aktywności rodzinnej (wnioskodawca: Daria Cierlica),

- w Piaśnikach mieszkańcy zyskają wielopokoleniowe miejsce aktywnego wypoczynku i rekreacji dla mieszkańców (wnioskodawca: Jerzy Wawrzyczek z ramienia Stowarzyszenia Razem dla Świętochłowic),

- w dzielnicy Zgoda zmodernizowany będzie plac zabaw na terenie osiedla „Podgórze” przy ul. Śląskiej (wnioskodawca: Zofia Pogoda z ramienia Stowarzyszenia Razem dla Świętochłowic),

- w Lipinach zwyciężył projekt zakładający budowę boiska do piłki koszykowej, bieżni i siłowni na wolnym powietrzu przy Szkole Podstawowej nr 19 (wnioskodawca: Elżbieta Kubat).