Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej.
Rozumiem

Świętochłowice - Bliżej niż myślisz

AA

Otwarcie placu zabaw przy Polnej

Dawid Kostempski prezydent Świętochłowic otworzył dziś ostatni z pięciu placów zabaw powstałych w ramach programu „Bajtel 2014”. Wartość inwestycji przy ul. Polnej w Centrum to ponad 220 tys. zł.

- Oddajemy do użytku kolejny nowoczesny i bezpieczny obiekt w ramach programu „Bajtel 2014”. Od 2010 roku w mieście zbudowaliśmy 11 placów zabaw za kwotę ponad 2. mln zł. Uzupełniamy je o urządzenia służące do ćwiczeń na świeżym powietrzu. Wszystko po to, by rodziny z dziećmi mogły miło spędzać czas – mówił podczas otwarcia Dawid Kostempski, prezydent Świętochłowic.  

Teren u zbiegu ul. Polnej i Wodnej został zagospodarowany na nowo. Wymieniono urządzenia służące do zabawy. W miejscu betonowej kostki pojawiła się bezpieczna dla dzieci nawierzchnia syntetyczna. Plac zabaw został ogrodzony, są też ławki i kosze na śmieci.

Przypomnijmy, że w ubiegłych latach miasto sfinansowało budowę placów zabaw w Lipinach przy ul. Świerczyny, Piaśnikach przy  ul. Bieszczadzkiej, Chropaczowie przy ul. Łagiewnickiej oraz Zgodzie
w parku przy Centrum Kultury Śląskiej. Korzystać można też z placów zabaw m.in. na Placu Słowiańskim, Plantach Bytomskich, w Parku Heiloo i na „Skałce”.