Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej.
Rozumiem

Świętochłowice - Bliżej niż myślisz

AA

Okrągły jubileusz

Grzegorz Truchan kierownik świętochłowickiej drużyny Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego obchodził jubileusz 40 – lecia pracy w strukturach WOPR.
 
Uroczystości z tej okazji odbyły się w piątek. Uczestniczyły w niej m.in. władze miejskie, prezesi pozostałych śląskich oddziałów WOPR, przedstawiciele straży pożarnej. 
 
- Praca na rzecz stowarzyszenia, to moja pasja. Chętnie poświęcam czas  szkoląc dzieci i młodzież. Zależy mi na bezpieczeństwie osób spędzających czas nad wodą – mówi Grzegorz Truchan.
 
Powołanie Dziecięcej Sekcji Ratownictwa Wodnego „Wesołe Foczki”, organizowanie szkolnych sztafet pływackich, a także tych w ramach Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, to niektóre inicjatywy podejmowane przez świętochłowickich WOPR- owców . 
W ramach organizowanych akcji dzieci ze szkół podstawowych m.in. przepłynęły Kanał La Manche, pokonały odległość z Kołobrzegu na Borholm, a także dystans 102 km dzielący Wisłę Czarne od Krakowa. Najdłuższy 104,6 KM pokonano ze Szczucina do Annopola, a wszystko to na świętochłowickim basenie krytym w SP nr 8. 
 
Warto wspomnieć także o powstałej w 2006 roku sekcji „Wesołe Foczki”, która skupia dzieci uczące się pływać, jak i te doskonalące swoje umiejętności. Celem nadrzędnym jest przygotowanie młodzieży do kursu na młodszego ratownika WOPR.  
 
Dziś świętochłowicka drużyna, którą kieruje Grzegorz Truchan liczy ponad 100 osób. Za miesiąc obchodzić będzie rocznicę 11 lat istnienia.