Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej.
Rozumiem

Świętochłowice - Bliżej niż myślisz

AA

Oddziały dla trzylatków

Prezydent Świętochłowic podjął decyzję o utworzeniu 5 oddziałów przedszkolnych dla 115 dzieci. Znajdą się w nich głównie dzieci w wieku lat trzech.

W Świętochłowicach działa 10 przedszkoli publicznych i jedno niepubliczne. W związku z wycofaniem się Ministerstwa Edukacji Narodowej z wcześniej zapowiadanego wprowadzenia obowiązku szkolnego dla sześciolatków oraz jednoczesnym wprowadzeniem obowiązku przedszkolnego dla pięciolatków część dzieci trzy- i czteroletnich, podobnie jak w większości innych miast, nie dostała się w tym roku do przedszkola. Listy przyjętych zostały opublikowane 30 kwietnia br.

Miasto, chcąc zapobiec takiej sytuacji, organizowało w minionych miesiącach w każdym przedszkolu spotkania z rodzicami dzieci, które w nadchodzącym roku szkolnym jako sześciolatki mogłyby przejść do oddziałów przygotowanych i wyposażonych specjalnie dla nich w szkołach. Organizowane były także „dni otwarte” w podstawówkach. W efekcie rodzice 100 dzieci zdecydowali się na posłanie ich do szkoły. Gdyby ta liczba była większa, moglibyśmy zapewnić miejsca w przedszkolach dla dzieci wszystkich rodziców pracujących.

W związku z informacją, że spora część trzylatków nie dostała się do przedszkola, prezydent Świętochłowic 10 maja podjął decyzję o utworzeniu 5 oddziałów dla 115 dzieci. Powstaną one w przedszkolach:

nr 2 (przy ul. Wodnej 13),

nr 3 (przy ul. Harcerskiej 6),

nr 7 (przy ul. Chrobrego 10),

nr 11 (przy ul. Hajduki 14),

nr 13 (przy ul. Sudeckiej 1).

Do tej pory w naszym mieście było 1273 miejsc, dodatkowo po utworzeniu 5 oddziałów będzie to 1388, czyli 88 % dzieci dostanie się do przedszkola w roku szkolnym 2013/2014.