Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej.
Rozumiem

Świętochłowice - Bliżej niż myślisz

AA

III Górnośląski Bal Charytatywny

 W Centrum Kultury Śląskiej odbył się III Górnośląski Bal Charytatywny, zorganizowany przez Fundację Silesia. 

Uczestnicy zbierali na zakup defibrylatora dla świętochłowickiego szpitala, a także, jeśli wystarczy środków,  łóżek na oddział geriatrii chorzowskiej placówki.  Licytowano m.in. piłki Górnika Zabrze i Ruchu Chorzów z autografami zawodników, czepki Otylii Jędrzejczak, koszulkę mistrza świata w żużlu. Można było także zakupić cegiełki. 
 
Podczas balu, po raz drugi, wręczono ufundowane przez europosła Marka Plurę, - Górnośląskie Złote Serce za szczególną działalność charytatywną. Otrzymała je Emilia Kristof z Boguszowic. Wyróżniono także osoby i firmy, w tym dwie ze Świętochłowic - reprezentowane przez Tomasza Sosinkę i Joachima Facha. 
 
Organizatorom udało się zebrać już kwotę ponad 8 tys. zł. Pieniądze wciąż jednak są liczone. 
Przypomnijmy, że w zeszłym roku zakupiono dwie pompy infuzyjne dla świętochłowickiego szpitala.  Za pieniądze z poprzednich bali przygotowano 530 paczek świątecznych, które trafiły do dzieci na oddziałach pediatrycznych szpitali w Świętochłowicach, Katowicach, Rudzie Śląskiej i Chorzowie.  
 
mówi: Ewa Sprus, koordynator w Fundacji Silesia
 

Nadal można wpłacać pieniądze

numer konta
28 1090 2024 0000 0001 3137 8987
z dopiskiem III Górnośląski Bal Charytatywny
 
Zainteresowani mogą także zakupić cegiełkę w cenie 100 zł w siedzibie Fundacji Silesia przy al. Bojowników o Wolność i Demokrację w Chorzowie (obok wejścia na stadion)