Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej.
Rozumiem

Świętochłowice - Bliżej niż myślisz

AA

SP nr 1 obchodzi jubileusz Świętochłowic

Przez tydzień w Szkole Podstawowej nr 1 im. Miłośników Ziemi Śląskiej odbywać się będą różnego rodzaju imprezy kulturalne w ramach 700 – lecia Świętochłowic.

Dziś szkolne obchody tego ważnego dla miasta jubileuszu zainaugurował prezydent Dawid Kostempski, który przypomniał o organizowanych w mieście wydarzeniach z tej okazji. Ich punktem kulminacyjnym ma być zaplanowane na czerwiec Święto Miasta.

Razem ze społecznością szkoły prezydent wysłuchał także koncertów chóru szkolnego, Zespołu Pieśni i Tańca „Piaśniki”, a także zobaczył wystawy fotograficzną  i plastyczną. Widnieją na nich m.in. stare pocztówki pokazujące najciekawsze miejsca Świętochłowic.

Uczniów w najbliższych dniach czeka jeszcze spotkanie z autorami książki „Śląskie Mity”, koncert muzyczny, spotkanie „Ze sportem za pan brat”, gala laureatów konkursów recytatorskich i poetyckich, warsztaty kulinarne, wędrówki drogami i dróżkami Świętochłowic.

W niektórych wydarzeniach  będą mogli uczestniczyć mieszkańcy naszego miasta. W piątek 24 maja br., w godzinach od 9.00 do 15.00,  czynna będzie dla nich znajdująca się w placówce Izba Regionalna. W sobotę 25 maja zorganizowany zostanie Festyn Rodzinny, który odbędzie się w godzinach od 9.00 do 13.00 w Parku w Piaśnikach im. Mieszkańców Miasta Heiloo.