Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej.
Rozumiem

Świętochłowice - Bliżej niż myślisz

AA

Nowy rok akademicki na UTW

Po raz szósty zainaugurowano rok akademicki na Uniwersytecie Trzeciego Wieku w Świętochłowicach. W uroczystości uczestniczyli m.in. prezydent miasta Dawid Kostempski, Krystyna Rawska, prezes Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Świętochłowicach i dr hab. Katarzyna Potyrała, prorektor Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie.

W pierwszym roku w zajęciach uczestniczyło 70 osób, a w obecnym zapisało się już 160. Przygotowano 27 wykładów audytoryjnych. Do wyboru są także zajęcia m.in. komputerowe, rekreacyjno-sportowe, artystyczne, plastyczne, teatralne; lektoraty: angielski i niemiecki oraz klub brydżowy. Poza tym słuchacze mogą brać udział w wyjazdach edukacyjnych.
 
Inaugurację roku akademickiego 2016/2017 uświetnił występ artystów związanych z Piwnicą Pod Baranami.
 
Członkowie świętochłowickiego UTW tworzą także amatorski teatr OdNowa. Wystawiany przez nich spektakl „Chłopcy” zrealizowany został przy współpracy z Teatrem im. Stanisława Witkiewicza w Zakopanem.
 
Działalność uniwersytetu została już doceniona. Uhonorowano go nagrodą „Zasłużony dla miasta Świętochłowice”, a także Złotym Certyfikatem Ogólnopolskiej Federacji Uniwersytetów Trzeciego Wieku.