Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej.
Rozumiem

Świętochłowice - Bliżej niż myślisz

AA

Nowy komendant Straży Miejskiej

Krzysztof Raszpla od 30 grudnia 2015 roku pełni obowiązki komendanta Straży Miejskiej w Świętochłowicach. Wcześniej był głównym specjalistą ds. kontroli wewnętrznej oraz kierownikiem administracji w Zarządzie Infrastruktury Komunalnej i Transportu w Krakowie.

Pracując w Straży Miejskiej w Zabrzu przeszedł wszystkie szczeble kariery, od referenta do zastępcy komendanta. Następnie w Straży Miejskiej w Krakowie objął stanowisko zastępcy komendanta ds. prewencji, a później także logistyki. Odbył szkolenia związane z pracą na stanowisku kierowniczym.

Otrzymał wiele wyróżnień m.in. Srebrny Krzyż Zasługi, Brązowy Medal Za Zasługi dla Policji oraz Krzyż 12 Pułku Piechoty Armii Krajowej.

Nowy komendant zapowiada współpracę z policją. Szczególną uwagę poświęci prowadzeniu działań profilaktycznych w szkołach, dbaniu o porządek i czystość w gminie, przeciwdziałaniu spożywania alkoholu w miejscach publicznych oraz kontroli ruchu drogowego. Powoła też strażników rejonowych na wzór dzielnicowych w policji.