Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej.
Rozumiem

Świętochłowice - Bliżej niż myślisz

AA

Nowe samochody dla policji

Świętochłowiccy policjanci dostali trzy nowe samochody: dwa radiowozy i jedno auto nieoznakowane, które będzie wykorzystywane do celów operacyjnych. Oficjalnie przekazał je funkcjonariuszom Dawid Kostempski, prezydent Świętochłowic.

Trzy nowe samochody zostały zakupione w ramach programu „sponsoring”. Inwestycję zrealizowano ze środków finansowych budżetu miasta oraz Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach.

-Współpraca komendy miejskiej Policji w Świętochłowicach z samorządem jest realizowana w sposób wzorowy. Zależy nam na bezpieczeństwie mieszkańców oraz komforcie pracy policjantów - mówił Dawid Kostempski, prezydent Świętochłowic.  

Jak podkreślił mł. insp. Andrzej Brzozowski, Komendant Miejski Policji w Świętochłowicach – to już kolejny rok kiedy samorząd pamięta o naszych potrzebach i wspiera nas finansowo przy zakupie samochodów.

Policjanci korzystać będą m.in. z radiowozu marki Kia Ceed, a także Volkswagena T6 Transporter. Auta zostały wyposażone w nowoczesną, ledową sygnalizację świetlną.