Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej.
Rozumiem

Świętochłowice - Bliżej niż myślisz

AA

Nowa siedziba MZON

Od dzisiaj Miejski Zespół ds. Orzekania o Niepełnosprawności w Świętochłowicach ma nową siedzibę. Pacjenci przyjmowani będą w wyremontowanych pomieszczeniach przy ul. Harcerskiej 1. Uroczystego otwarcia dokonał Dawid Kostempski, prezydent Świętochłowic.

Dotychczas zespół pracował przy ul. Wallisa 4 w Lipinach. Nowe miejsce jest większe i dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych. Przygotowanie odpowiednich warunków lokalowych kosztowało blisko 277,5 tys. zł.

- Remont został wykonany z poszanowaniem potrzeb osób niepełnosprawnych. Brak barier architektonicznych, duża poczekalnia i szeroki korytarz to główne zalety tego miejsca – mówi Brygida Słotwińska, dyrektor Miejskiego Zespołu ds. Orzekania o Niepełnosprawności w Świętochłowicach.

Przeprowadzkę docenia także Maciej Brueck z Wojewódzkiego Zespołu ds. Orzekania o Niepełnosprawności w Katowicach. – W naszym województwie są 24 zespoły. Ten Świętochłowicki wytycza nowe standardy jakości pomieszczeń – mówił.

Miejski Zespół ds. Orzekania o Niepełnosprawności tylko w ubiegłym roku wydał 1400 orzeczeń o niepełnosprawności dzieci i dorosłych. Na miejscu pracują specjaliści z dziedziny chorób wewnętrznych, ortopedii, psychiatrii, psychologii, pediatrii, a także z zakresu pracy socjalnej i doradztwa zawodowego.