Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej.
Rozumiem

Świętochłowice - Bliżej niż myślisz

AA

NORDALIA po raz dziesiąty

W dniach 10-28 października w 15 miastach Śląska i Zagłębia odbywa się festiwal NORDALIA 2011. Impreza organizowana jest w tym roku już po raz 10. Miejska Biblioteka Publiczna w Świętochłowicach w festiwalowych przedsięwzięciach bierze udział od siedmiu lat.

Celem NORDALIÓW jest przybliżenie Skandynawii poprzez zaprezentowanie różnych tematów z wielu dziedzin m.in. nauki, kultury, sztuki, ekologii, historii i muzyki. - Fenomenem projektu jest to, że powstał na południu Polski, w regionie kojarzącym się z pustynią kulturalną, hałdami, familokami, przemysłem ciężkim, z dala od akademickich ośrodków skandynawistyki. Rozwój NORDALIÓW, duży odzew wśród mieszkańców jest przykładem, że do stworzenia ciekawej imprezy nie są potrzebne specjalne instytucje z dużą machiną administracyjną i olbrzymim budżetem – mówi Maria Danielska pomysłodawczyni i koordynatorka Festiwalu.

NORDALIA są adresowane do wszystkich mieszkańców, ale przede wszystkim do dzieci, młodzieży szkolnej i studentów. Miejska Biblioteka Publiczna w Świętochłowicach zaplanowała w tym roku m.in. warsztaty edukacyjne o przyrodzie Islandii i Wysp Owczych dla dzieci (20. października) czy wspólne odkrywanie świata przyrody z Muminkami (20 października). Dorosłych zapraszamy na spotkanie z Danielem Dawidowiczem (18 października), który odkrywać będzie tajemnice Wikingów, a także przybliży zagadnienie najstarszego pisma ludów zamieszkujących północną Europę – pisma runicznego.

Relacje z imprez można znaleźć na stronie: www.mbp.swietochlowice.pl. Serdecznie zapraszamy!

Szczegółowy harmonogram Festiwalu NORDALIA 2011 w Bibliotece